Tüm Bilgi Paylaşımlarım

DPUHaber - Kütüphanemizin Bağışçısı Taşpolat Çiftine Rektörümüzden Teşekkür Paylaşım

Üniversitemiz Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphenesi’ne onlarca kitap bağışlayan Hasan Taşpolat ve eşi Hatice Taşpolat’a Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören tarafından teşekkür sertifikası sunuldu.
haber.dpu.edu.tr

Kudüs‘te Kütahyalı Bir Ermeni Sanatçı

The Times gazetesinin 13 Ocak 1938 yılı ve The Jerusalem Post gazetesinin 2 Ocak 1987 tarihli nüshalarında Kudüs'e yerleşmiş ve orada kurulan müzede ve Ermeni kilisesinde dekoratif faaliyetlerde bulunan ünlü bir çömlekçi ustasından bahseldilmektedir. David Ohannesyan isimli bu kişi XX. yüzyılın ilk çeyreğinde Kütahya'dan Kudüs'e yerleşmiş bir sanatçıdır. 

Önemli Bir Sempozyum Kitabı

İçerisinde önemli bildiri metinlerinin bulunduğu  "Türklerde Devlat" konulu Sempozyum Bildiri Kitabı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanemizin envanterine girmiştir. İlgililerine...

16 Milyon İçerikli Önemli Bir Kaynak/veritabanı

"World aBook Library", DPÜ Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızın abone olduğu ve 16 milyonun üzerinde içeriğin bulunduğu önemli bir veritabanıdır. Özellikle klasik pek çok kaynak içerisinde barındırmaktadır. Tavsiye olunur. 
Arkadaş Listem