Tüm Bilgi Paylaşımlarım

Dpühaber - Dpü’de Zaferin 100. Yılında Akademik Teşvik Puanı En Yüksek 100 Bilim İnsanı Töreni Paylaşım

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin 2021 yılında akademik teşvik kazanan akademik personellerimizden en çok puana sahip 100 akademisyenimizle Zaferin 100. Yılında Akademik Teşvik Puanı En Yüksek 100 Bilim İnsanı başlıklı çevrim içi toplantıda bir araya geldi.
haber.dpu.edu.tr

Dpühaber - Afad’ın İrap 2. Çalıştayı Dpü’de Düzenlendi Paylaşım

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen Üniversitemizde gerçekleşen Kütahya İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) 2. Çalıştayı’nın açılış programına katıldı.
haber.dpu.edu.tr

Dpühaber - DPÜ Greenmetric Dünya Sıralamasında Paylaşım

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, üniversitelerin yerleşkelerindeki sürdürülebilirlik çabalarını değerlendirip karşılaştıran GreenMetric Üniversite Sürdürülebilirlik Derecelendirmesi’ne 786. sıradan girdi.
haber.dpu.edu.tr

Sınav Kuralları Paylaşım

SINAVDAN ÖNCE UYULMASI GEREKEN KURALLAR Sınavda yanınızda, Aday portalı üzerinden indirebileceğiniz sınav giriş belgesi ve Resmi kimlik belgesi bulundurmanız zorunludur.  Yanında Resmi kimlik belgesi  (Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Belgesi bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.) Sınav giriş belgesinde belirtilmiş olan İl veya ilçe merkezindeki yer ve saatte sınava gireceksiniz. Sınavlardan en az 30 dakika önce sınav yerinde hazır bulunmanız önerilmektedir. Sınav kuralları Teorik, Sözlü/Mülakat ve Performans sınavları öncesi Değerlendirici tarafından adaylara yüksek sesle okunacaktır. Sınavlara silah, delici ve kesici aletler getirmek yasaktır. (Performans sınavında kullanacağı el aletleri hariç.) Aday, kendi yerine başka kişiyi sınava sokmaya ve kopya çekmeye çalışırsa bütün sınav haklarını kaybetmiş olur. Sınav kuralları Teorik, Sözlü/Mülakat ve Performans sınavları öncesi Değerlendirici tarafından adaylara yüksek sesle okunacaktır. Sınavlara silah, delici ve kesici aletler geti
afamerper.dpu.edu.tr

Yeterlilik Birimi Bazında Başvuru ve Birleştirme Paylaşım

BİRİM BAZINDA BAŞVURULARIN YAPILMASI VE BİRİMLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ Belgelendirmesi yapılan ulusal yeterlilikler “Yeterlilik Birimi“ adı verilen birimlerden meydana gelmektedir. Her bir yeterlilik birimi ise teorik (T) ve/veya performansa dayalı (P) sınav bölümlerinden oluşmaktadır. Bir Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmak için ilgili ulusal yeterlilikte belge alma şartı olarak belirtilen zorunlu birimlere katılmak, seçmeli birimlerden en az bir tanesinden başarılı olmak gerekmektedir. Bununla birlikte, Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği gereği, adaylar, MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca düzenlenen sınavlara sadece tercih edecekleri yeterlilik birimi bazında başvuru yapma hakkına sahiptirler. Tablo: Ulusal Yeterliliği Yeterlilik Birimleri ve Sınav Bölümleri Yeterlilik adı Yeterlilik Birimi Sınav Bölümü Orman Üretim İşçisi (seviye 3) İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Koruma ve İş Organizasyonu
afamerper.dpu.edu.tr